اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

معرفی کتاب گرامر عالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• معرفی کتاب گرامر عالی

به نام خدا
    با سلام
    رشته ی بنده کامپیوتر هست و نیاز شدیدی به ترجمه کردن درست دارم و از نظر گرامر و مخصوصا جمله بندی خیلی ضعیف هستم. و کتاب هایی که میخوام ترجمه کنم بالای حداقل 800 صفحه هستند.
    لطفا کتابی خوب یا راه حل کوتاه مدت برای من پیشنهاد کنید.

سلام دوست عزیز!

لطفا ابتدا دو موضوع زیر را مطالعه کنید، باز اگر سوالی داشتید مطرح کنید. از ظاهر امر نیز برمی آید که شما درگیر ساختار متون انگلیسی هستید و خود را مقید به آن ساختار می دانید در صورتیکه شما باید با توجه به تخصصتان، محتوا را هر چه دقیق تر و روشنتر و به زبان فارسی سلیس برگردانید.

گرامر همه كاره

چطور می توانم براحتی یک کتاب انگلیسی در رابطه با رشته ام بخوانم؟

گر خسته ای بمان و اگر خواستی بدان: ما را تمام لذت هستی به جستجوست ...
    اگر مطالب این سایت برایتان مفید بود، لطفا با مشارکت و به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود، آن را برای خود و دیگران پربارتر کنید!

Webitsa.com
    Linkedin Profile

نظر

مترجم 20 سال درس خونده واسه همین دوست گرامی میدی به کاردون واست ترجمه میکنه

نظر

نوشته اصلی توسط eshcan نمایش پست ها
        مترجم 20 سال درس خونده واسه همین دوست گرامی میدی به کاردون واست ترجمه میکنه
        دوست گرامی من که نمیتونم منتظر بمونم تا یک کتاب ترجمه بشه.
        کتاب هایی که مربوط به تکنولوژی های فقط 7 و8 سال پیشه هنوز هم یک نسخه ی چاپییشه نیست.
        اگه میخوای اسم 1000 تا کتاب بیارم که اصلا در ایران ترجمه نشده.
        مترجم (غیر از مهندسین کامپیوتر)درکی از مسائل کامپیوتری نداره چه طوری میخواد منظور رو بروسونه!؟؟؟؟

نظر

باسلام
          به نظر بنده حقیر کتاب Communicate what u mean گزینه مناسبی برای یادگیری گرامر هست ولی توجه داشته باشید بحث ترجمه ورای گرامر هست سعی کنید در این کتاب بخش هایی که مربوط به Noun clause or adjective clause or adverb clause هست رو بخونین و در متن این گونه phrase هارو مشخص کنین در این صورت در آینده نه چندان دور می تونین جملات انگلیسی رو که متشکل از چندین clause هست رو شکسته و باتوجه به ساختارهای زبان فارسی معادل یابی کنید.

نظر

سلام.گرامر من ضعیف است چکار کنم؟و وقتی قصد ترجمه کردن دارم دوست دارم به کسی نشان بدم و عیب های کارم بهم بگویند..اما کسی رو در این رابطه ندارم؟چکار کنم؟من فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی هستم.و رشته هام دوست دارم ..دوست دارم پیشرفت چشمگیری داشته باشم.............لطفا راهنممایی ام کنید.plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz z

نظر

سلام دوست عزیز!

در موضوع گرامر، کتابهای مختلفی در سطوح مختلف وجود دارند و حتی بسته به اینکه چه روشی را برای تقویت گرامر ترجیح می دهید قدرت انتخاب بالایی دارید. فکر کنم اگر توضیح بیشتری در مورد این که گرامر انگلیسی را برای چه منظوری بیشتر نیاز دارید و چقدر دقیق گرامر می دانید، بدهید بهتر بتوانم کمک کنم.
              کتابهای زیادی هم در این زمینه در کتابخانه مترجم آنلاین وجود دارند که می توانید آنها را در این لینک ببینید. البته کتابهای بیشتری هم در راهند!

در مورد ترجمه می توانید نمونه ترجمه خود را در بخش ترجمه دانشجویی انجمن نمونه های ترجمه قرار دهید تا دوستان ببینند و نظرشان را بگویند.

شاید برای پیشرفت چشمگیر باید ادامه تحصیل بدهید. اما اگر بیشتر توضیح بدهید بهتر می توانم کمکتان کنم. آیا شما می خواهید در زمینه ادبیات انگلیسی پیشرفت داشته باشید؟ یا ترجمه؟ یا گرامر؟

I believed my wisdom
              ... Killed the whys as I grew ... Yet the time has taught me ... The whys are grown too
              Angel

Click to Read My Other Poems

نظر

سلام
                میخواهم در زمینه زبان انگلیسی پیشرفت کنم؟فقط با ادامه تحصیل میشود پیشرفت چشمگیر داشت؟وقتی بخواهم writing انجام بدم یا ترجمه انجام بدم گرامر سریع فراموش میکنم؟
                واسه امتحان کانون زبان ایران با چه منبعی میتوانم آماده شوم؟

باتشکر

نظر

سلام دوست عزیز!

اینطور که پیداست باید زبان عمومی تون رو تقویت کنید. اینطوری هم پیشرفت خواهید داشت و هم نکته های گرامری براتون خوب جا می افته.
                  برای این کار اول منابع گرامری که در دانشگاه براتون ارائه شده بود رو یکبار مرور کنید و بعد منابع زبان عمومی کارشناسی ارشد رو مطالعه کنید. در این مدت تا می تونید بخونید، بشنوید و بنویسید و اگر می تونید حرف بزنید. به این شکل 4 مهارت یادگیری زبانتون رو هم تقویت می کنید. پادکست ها در این مرحله کمک زیادی به شما می کنند. می تونید انواع پادکستها رو در این انجمن ببینید. هر پادکست را چندین بار بشنوید و همراهی کنید. بی شک به این روش بعد از مدت کوتاهی پیشرفت چشمگیری خواهید داشت.

موفق باشید!

I believed my wisdom
                  ... Killed the whys as I grew ... Yet the time has taught me ... The whys are grown too
                  Angel

Click to Read My Other Poems

نظر

salam

lotfan ajza en jomle ra baram moshakhas konid mesl asm..fel ...sefat....ba dalil tozi bedahid..tashakurle.

his indecision adversely affected his job performace.

نظر

صبر کنید ..
                    X