اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

پیامک های ادبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• پیامک های ادبی

• به خاموشی ما منگر که ما معدن رازیم \ فلک بشکست بال ما وگرنه اهل پروازیم.

• اینجا آسمان آبیست، آنجا نمی دانم \ اینجا شده پاییز، آنجا نمی دانم \ اینجا فقط رنگ است، آنجا نمی دانم \ اینجا دلی تنگ است ، آنجا نمی دانم.

• زرد است که لبریز حقایق شده است \ تلخ است که با درد موافق شده است \ شاعر نبودی و گرنه می فهمیدی \ پاییز بهار است که عاشق شده است.

• گفتمش نقاش را از زندگی نقشی بکش \ قلم برداشت و حبابی بر لب دریا کشید.

• آن كس كه چو سيمرغ بی نشان است\ از رهزن ايام در امان است. 'اعتصامى'

• غنچه از خواب پرید \ و گلی تازه به دنیا آمد \ خار خندید و به گل گفت سلام \ و جوابی نشنید \ خار رنجید ولی هیچ نگفت \ ساعتی چند گذشت \ گل چه زیبا شده بود \ دست بی رحمی آمد نزدیک \ گل سراسیمه ز وحشت فسرد \ لیک آن خار در آن دست خلید \ و گل از مرگ رهید \ صبح فردا که رسید \ خار با شبنمی از خواب پرید \ گل صمیمانه به او گفت سلام.

• با تو ام با تو خدا، یک دل قلابی، یک دل خیلی بد، چقدر می ارزد؟ من که هر جا رفتم جار زدم: شده این قلب حراج، بدوید! یک دل مجانی، قیمتش یک لبخند، به همین ارزانی، هیچ وقت اما، هیچ کس قلب مرا قرض نکرد، هیچ کس دل نخرید. با تو ام با تو خدا، پس بیا این دل من مال خودت، من که دیگر رفتم، اما ببر این دل را دنبال خودت. 'نظر آهاری'
    گر خسته ای بمان و اگر خواستی بدان: ما را تمام لذت هستی به جستجوست ...
    اگر مطالب این سایت برایتان مفید بود، لطفا با مشارکت و به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود، آن را برای خود و دیگران پربارتر کنید!

Webitsa.com
    Linkedin Profile

• افسوس دیر فهمیدم که درد را از هر طرف بنویسم درد است...

• حيف است كه دريای وفا را نشناسي... ما ياد تو باشيم وتو ما را نشناسي.

• تحفه ای یافت نكردم كه فدای تو كنم ، یك سبد عاطفه دارم همه ارزانی تو . . .

• مرغ شب خوابیده از عشق تو بیدارم هنوز , تو به فکر خواب و من در فکر دیدارم هنوز . . .

• در کلبه ی روشنم شبی را سر کن، با دست صمیمی ات مرا باور کن، صدبار چنین گفتم و می گویم باز، به عشق تو زنده ام مرا باور کن.

• نگاه ساکت باران، به روی صورتم آهسته می لغزد، ولی باران نمی داند که من دریای از دردم. به ظاهر گرچه می خندم، ولی اندر سکوتم سخت می گریم.

• هرگاه دفتر محبت را ورق زدي و هرگاه زير پايت خش خش برگها را احساس كردي، هرگاه در ميان ستارگان آسمان تك ستاره اي خاموش ديدي، براي يكبار در گوشه اي از ذهن خود نه به زبان بلكه از ته قلب خود بگو: يادت بخير!

اگر مطالب این سایت برایتان مفید بود، لطفا با مشارکت و به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود، آن را برای خود و دیگران پربارتر کنید!

Webitsa.com
    Linkedin Profile

نظر

• نترس از هجوم حضورم، چيزي جز تنهايي با من نيست . . .

• به ياد آرزوهايي که مي ميرند، سکوتي مي کنم سنگين تراز فرياد.

• دوست دارم بمیرم و سیاه پوشت كنم ، نه اینكه بمونم و فراموشت كنم . . .

• شمع سوزان توام اينگونه خاموشم نكن . . . از كنارت رفته ام ولي فراموشم نكن .

• زندگی شهد گل است و زنبور زمان میخوردش و آنچه میماند عسل خاطره هاست .

• كاش قلبها وسعت مى گرفت ...شمع با پروانه الفت می گرفت ... كاش در جاده های زندگى... خنده هم از گريه سبقت می گرفت.

• زیباست که با خدای خود چت بکنیم، در سایت نماز شب عبادت بکنیم. ای کاش که ما مموری دل ها را، با عشق رسول و آل فرمت بکنیم .

Webitsa.com
      Linkedin Profile

نظر

• توي آسمان دنيا، هر كسي ستاره داره \ چرا وقتي نوبت ماست آسمان چيزي نداره؟؟؟؟؟

• اگر سهم من از اين همه ستاره فقط سوسوي غريبي است، غمي نيست. همين انتظار رسيدن شب برايم كافيست.

• پيداست هنوز شقايق نشدي، زنداني زندان دقايق نشدي، وقتي که مرا از دل خود مي راني يعني که تو هيچ وقت عاشق نشدي!

• با وفا باشي ، جفايت مي كنند . بي وفايي كنی ، وفايت مي كنند . مهرباني گر چه آييني خوش است ، مهربان باشي رهايت مي كنند . . .

• عاشقی را شرط اول ناله وفرياد نيست. تا کسی از جان شيرين نگذرد فرهاد نيست. عاشقی مقدورهر عياش نیست. غم کشيدن صنعت نقاش نيست.

• خوب رويان جهان رحم ندارد. دلشان بايد از جان گذرد هر كه شود همدمشان. روزي كه سرشتند ز گٍل پيكرشان، سنگي اندر گٍلشان بود و همان شد دلشان.

• به حقيقت من و تو آگاهيم \ هردومون گمشده‌ي يك راهيم \ هردو زخمي شده‌ي يك شلاق \ هر دو نفرين شده‌ي يك آهيم \ من و تو عاشق بي‌تدبيريم \ بي‌خبر از گذر تقديريم...

Webitsa.com
        Linkedin Profile

نظر

• غم خواست از بیخ برکند ریشه ی ما ... غافل از این که خداست در اندیشه ی ما

• چه کنم دست خودم نیست که یادت نکنم , خواستی گل نشوی تا به تو عادت نکنم .

• دوستان عیب کنندم که چرا دل به تو دادم، باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی.

• خدای اطلسی ها با تو باشد، پناه بی کسی ها با تو باشد . تمام لحظه های خوب یک عمر , به جز دلواپسی ها با تو باشد .

• نه دل در دست محبوبی گرفتار، نه سر در کوچه باغی بر سر دار، از این بیهوده گردیدن چه حاصل، پیاده می شوم دنیا نگه دار.

• ویرانه نه آن است که جمشید بنا کرد، ویرانه نه آن است که فرهاد فرو ریخت، ویرانه دل ماست که با هر نگاه تو، صدبار بنا گشت و دگر بار فروریخت.

• گفتمش دل مي خري؟ پرسيد چند؟ گفتمش دل مال تو تنها بخند، خنده كرد و دل ز دستانم ربود، تا به خود بازآمدم او رفته بود, دل زدستش روي خاك افتاده بود، جاي پايش روي دل جامانده بود . . . .

Webitsa.com
          Linkedin Profile

نظر

• مرا چون تا قیامت یار اینست ... خراب و مست باشم، کار اینست

• گر به صد منزل فراق افتد میان ما و دوست همچنانش در میان جان شیرین، منزل است.

• شبی از سوز گفتم قلم را \ بیا بنویس غم های دلم را \ قلم گفتا برو بیمار عاشق \ ندارم طاقت این بار غم را . . .

• زندگی برگ بودن در مسير باد نيست \ امتحان ريشه هاست \ ريشه هم هرگز اسير باد نيست \ زندگی چون پيچک است/ انتهايش می رسد پيش خدا. . . . .

• ای سنبل مشکین زده سر از گل رویت \ ندهم به همه ساده رخان یک سر مویت \ شد هر شکن زلف تو قلاب محبت \ چون خاطره جامی نکند میل به سویت

• مرا اقبال خندانید آخر ...عنان این سو بگردانید آخر \ زمانی مرغ دل بربسته پر بود ... بدادش پر و پرانید آخر

• یار گرفته ام بسی چون تو ندیده ام کسی ... شمع چنین نیامدست از در هیچ مجلسی \ قصه به هر که می برم فایده ای نمی دهد ... مشکل درد عشق را حل نکند مهندسی

Webitsa.com
            Linkedin Profile

نظر

• تا نقش خیال دوست باماست ... ما را همه عمر خود تماشاست

• تو را در دلبری دستی تمام است ... مرا در بی دلی درد و سقامست \ به هر دم از زبان عشق بر ما ... سلامست و سلامست و سلامست

• تو آن نه ای که دل از صحبت تو برگیرند ... و گر ملول شوی صاحبی دگر گیرند \ و گر به خشم برانی طریق رفتن نیست ... کجا روند که یار از تو خوبتر گیرند

• من دلداده از آن روز که دیدار تو دیدیم ... در تو پیوستم و از هر چه مرا بود بریدم \ بی خبر بودم و از دور کمان مهره ی مهرت ... ناگهان بر دلم افتاد و چو مرغان بتپیدم \ سر انگشت نگارین تو آسوده دلم را ... آنچنان برد که انگشت تحیر بگزیدم

• تو دیدی هیچ عاشق که سیری بود از این سودا ... تو دیدی هیچ ماهی را که او شد سیر از این دریا \ تویی دریا منم ماهی چنان دارم که می خواهی ... بکن رحمت بکن شاهی که از تو مانده ام تنها

• دلبرا عیدت خوش و فرخنده باد ... لعلت از عیش و طرب در خنده باد \ گر زند خورشید لاف همسری ... با تو، از روی مهت شرمنده باد \ چون حباب سرخ در جام شراب ... دیده بدخواهت از جا کنده باد \ جان من از چشمه لعل لبت ... همچو خضر از آب حیوان زنده باد \ روزگارت همچو من فرمان پذیر ... آسمانت چون امیری بنده باد

• روز طرب است و سال شادی ... کامروز به کوی ما فتادی \ تاریکی غم تمام برخاست ... چون شمع در این میان نهادی \ اندیشه و غم چه پای دارد ... با آن قدح وفا که دادی \ ای باده تو از کدام مشکی ... وی مه به کدام ماه زادی \ مستی و خوشی و شادکامی ... سلطان دلی و کیقبادی \ وان عقل که کدخدای غم بود ... از ما ستدی به اوستادی \ شاباش که پای غم ببستی ...... صد گونه در طرب گشادی

Webitsa.com
              Linkedin Profile

نظر

• خدا گواست که آزادم از زمانه ولیکن ... دلم بود به کمند ارادت تو مقید

• یاد تو شب و روز قرین دل ماست ... سودای دلت گوشه نشین دل ماست

• میان عاشق و معشوق اگر باشد بیابانی . . . . . درخت ارغوان روید بجای هر مغیلانی

• ندانمت به حقیقت که در جهان به که مانی ... جهان و هر چه در او هست صورتند و تو جانی

• میل دلم به روی تو هر دم زیادت است ... وین حد دوستی و کمال ارادت است \ هر بامداد روی تو دیدن به فال نیک ... ما را دلیل خیر و نشان سعادت است

• گر تو پنداری تو را لطف خدایی نیست هست ... بر سر خوبان عالم پادشاهی نیست هست \ به دل محبت تو بیشتر شود هر دم ... که بیشتر بنمایی به چشم هر دم خوب

• وه که جدا نمی‌شود نقش تو از خیال من ... تا چه شود به عاقبت در طلب تو حال من \ ناله زیر و زار من زارترست هر زمان ... بس که به هجر می‌دهد عشق تو گوشمال من \ نور ستارگان ستد روی چو آفتاب تو ... دست نمای خلق شد قامت چون هلال من \ پرتو نور روی تو هر نفسی به هر کسی ... می‌رسد و نمی‌رسد نوبت اتصال من

Webitsa.com
                Linkedin Profile

نظر

صبر کنید ..
                X